Per Stig Møller

5 profiles follow Per Stig Møller

Trygve Buch Laub Preben Mikkelsen Nanna Holdgaard Thomas Martinsen Jens Peter Madsen

Per Stig Møller

Kulturminister

Kulturminister fra 23. februar 2010 Udenrigsminister fra 27. nov. 2001- 23. februar 2010 Miljøminister fra 18. dec. 1990 til 25. jan. 1993. Folketingsmedlem for Det Konservative Folkeparti i Københavns Storkreds fra 13. nov. 2007. Folketingsmedlem for Det Konservative Folkeparti i Vestre Storkreds fra 10. maj. 1988 til 13. nov. 2007. Folketingsmedlem for Det Konservative Folkeparti i Københavns Amtskreds fra 10. jan. 1984 til 10. maj. 1988. Kandidat for Det Konservative Folkeparti i Slotskredsen fra 1987. Kandidat for Det Konservative Folkeparti i Gentoftekredsen fra 1983 til 1987. Formand for Det Konservative Folkeparti 1997-1998. Politisk ordfører 1997-1998

See Per Stig Møller's sights in the map

See map
Group Group
Places Places
Places you have visited Places you have visited
Places you want to visit Places you want to visit
Stories you recommended Stories you recommended
Group Group
Routes Routes
Group Group
The Danish Arts Foundation The Danish Arts Foundation

Per Stig Møller's news feed

No activity